Konference

Dlouhodobé sucho vystřídaly přívalové deště, povodně a silný vítr. Dopady to má na majetek i životy lidí. Naše města i krajinu přitom můžeme podpořit, aby byla odolnější proti  takovým extrémům počasí.
Připravili jsme pro vás konferenci o adaptačních opatřeních na klimatickou změnu ve městech a jejich okolí. Nyní můžete shlédnout záznam.

O konferenci

 

Podívejte se
na záznam konference 2021

Konference je za námi, ale celý program pro vás máme natočený.

Chci vidět záznam

Kdy

4. listopadu 2021 od 13:00 do 19:30 – v den, kdy Pařížská dohoda vstoupila v platnost.

Příjemné a odolné město

Letošní léto se neslo ve znamení bouřlivého počasí – vedra, bouřky, tornádo nebo přívalové deště a záplavy. Tyto jevy jsou a podle vědců i budou stále frekventovanější a intenzivnější. Proto se letošní celostátní odborná konference zaměřila hlavně na adaptaci měst na tyto extrémy počasí, které mají mnoho společného se změnou klimatu.

Inspirujte se úspěšnými projekty

Celostátní konference a vyhlášení vítězů Adapterra Awards 2021 představila nejlepší nápady, které pomáhají ochlazovat naše města a zadržovat vodu v krajině.

Program ke stažení

 

Kdo se zúčastnil?

Mezi hosty letošní konference se objevili například Magdalena Maceková, konzultantka adaptací obcí na změnu klimatu Nadace Partnerství, Peter Bednár, architekt a urbanista ateliéru Jakub Cigler Architekti, Martina Sýkorová, urbanistka Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze, nebo Sonja Hackl, manažerka v rakouské společnosti Energiebezirk Freistadt, a další.

Nechyběly příklady dobré praxe ani panelová debata na téma Jak motivovat k dobrému hospodaření s dešťovou vodou.

Více najdete přímo v programu.

Program 2021 ke stažení

Newsletter

 

Přidejte se k lidem, kteří ví
#jaknaklima

Sledujte, jak připravit naše domovy, města i krajinu na projevy klimatické změny.

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.