Konference

Dlouhodobé sucho vystřídaly přívalové deště, povodně a silný vítr. Dopady to má na majetek i životy lidí. Naše města i krajinu přitom můžeme podpořit, aby byla odolnější proti  takovým extrémům počasí.
V listopadu pro vás připravujeme konferenci o adaptačních opatřeních na klimatickou změnu ve městech a jejich okolí.

O konferenci

 

Kdy

4. listopadu 2021 od 13:00 do 19:30 – v den, kdy Pařížská dohoda vstoupila v platnost.

Kde

HubHub – Palác ARA, Perlová 5, 110 00 Praha 1

Vzhledem k aktuálnímu pandemickému vývoji pořádáme konferenci duálně - offline i online. Velmi rádi vás uvidíme osobně v Praze, pokud se však nemůžete osobně zúčastnit, zaregistrujte se na online konferenci a my vám zašleme odkaz pro připojení. Při registraci je potřeba zaškrtnout vybranou možnost.

Příjemné a odolné město

Letošní léto se neslo ve znamení bouřlivého počasí – vedra, bouřky, tornádo nebo přívalové deště a záplavy. Tyto jevy jsou a podle vědců i budou stále frekventovanější a intenzivnější. Proto se letošní celostátní odborná konference zaměří hlavně na adaptaci měst na tyto extrémy počasí, které mají mnoho společného se změnou klimatu.

Inspirujte se úspěšnými projekty

Celostátní konference a vyhlášení vítězů Adapterra Awards 2021 představí nejlepší nápady, které pomáhají ochlazovat naše města a zadržovat vodu v krajině.

Po hlavním programu Vás zveme na networkingové setkání s občerstvením. Pro zpříjemnění nám zahraje saxofonista Patrik Vondráček.

Program ke stažení

 

Kdo se zúčastní?

Mezi hosty letošní konference se objeví například Magdalena Maceková, konzultantka adaptací obcí na změnu klimatu Nadace Partnerství, Peter Bednár, architekt a urbanista ateliéru Jakub Cigler Architekti, Martina Sýkorová, urbanistka Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze, nebo Sonja Hackl, manažerka v rakouské společnosti Energiebezirk Freistadt, a další.

Nebudou chybět příklady dobré praxe ani panelová debata na téma Jak motivovat k dobrému hospodaření s dešťovou vodou.

Více najdete přímo v programu.

Program 2021 ke stažení

Covid-19

 

Informace pro účastníky

Všichni účastníci konference musí při vstupu prokázat svoji bezinfekčnost a dodržovat aktuální vládní nařízení. Momentálně platí předložit jeden doklad z uvedených opatření:
 

  • – negativní antigenní test (ne starší než 24 hodin)
  • – negativní PCR test (ne starší než 72 hodin)
  • – certifikát o očkování nejméně 14 dnů od druhé dávky očkování nebo 14 dnů od jednodávkové vakcinace
  • – doklad o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce
  • – absolvovat před pořadatelem samotest s negativním výsledkem (test je nutné zakoupit na vlastní náklady, na místě nebudou k dispozici)

Bez výše uvedeného dokladu vás nemůžeme vpustit do prostor HubHub, kde se bude konference konat. Ve vnitřních prostorách bude nutné nosit ochranu úst a nosu.

Registrace účastníka

Účast na konferenci je bezplatná.

Způsob účasti*Newsletter

 

Přidejte se k lidem, kteří ví
#jaknaklima

Sledujte, jak připravit naše domovy, města i krajinu na projevy klimatické změny.

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.