Konference
Komunitní energetika a adaptace na klima

Zdražování energií a nepříjemná závislost na jejich dovozu nás nutí přemýšlet nad soběstačností, vlastní výrobou i sdílením energie. Pojďte s námi probrat, jaké možnosti nabízí komunitní energetika a jak ji začlenit do celkové adaptace města na změnu klimatu.

O konferenci

 

Kdy a kde

2. listopadu 2022, 13-19h

HubHub – Palác ARA, Perlová 5, 110 00 Staré Město
 

Program

 

Co je komunitní energetika,
jak funguje a kde začít

V prvním bloku vystoupení dostanete přehled o tom, jaké příležitosti skýtá rozšíření konceptu komunitní energetiky pro města, obce, ale i domácnosti.

Seznámíte se s příkladem fungováním energetického družstva v dolnorakouském Wolkersdorfu, s příležitostmi, které pro adaptaci budov představuje jejich energetická renovace.

Představíme vám novinku – zjednodušený model fungování sdílených fotovoltaických elektráren na bytových domech v Česku, koncept který dostane zelenou od ledna 2023, i možnosti účinného energetického poradenství pro občany. 

Fotovoltaika jako pomocník v klimatické adaptaci

V druhém bloku se budeme věnovat adaptačním přínosům fotovoltaických projektů na budovách i v krajině. Dozvíte se jak lze pomocí fotovoltaiky omezovat přehřívání měst. Získáte představu o tom, co je a co není agrivoltaika nebo jak funguje biosolární střecha.

Příklady dobré praxe

Blok rychlé inspirace – investoři a realizátoři adaptačních projektů z celého Česka vám ve stručnosti představí své projekty.

Slavnostní vyhlášení
Adapterra Awards

Hledáme a oceňujeme projekty, které našim městům a krajině pomáhají zvládat dopady klimatické změny. Ocenění převezmou vítězové 4 hlavních kategorií, nejlepší projekt na území hl. m. Prahy i vítěz veřejného hlasování o nejsympatičtější adaptační projekt Česka.

Neformální setkání

Po ukončení konference a slavnostního vyhlášení soutěže Adapterra Awards vás zveme na neformální setkání.

211104_adapterra-vyhlaseni_177_2500px.jpg

Detailní program příspěvků a řečníků zveřejníme v průběhu září-října.

Registrace účastníka

Účast na konferenci je bezplatná.



Newsletter

 

Přidejte se k lidem, kteří ví
#jaknaklima

Sledujte, jak připravit naše domovy, města i krajinu na projevy klimatické změny.

Odebírat

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.