Pořádá Nadace Partnerství - Zobrazit v prohlížeči

Milí čtenáři, 

s blížícím se koncem roku obvykle bilancujeme události uplynulých měsíců. Přestože se na nás letos opět valila spousta negativních zpráv, my vás naopak potěšíme těmi pozitivními.
  • Na podzim se díky grantům Nadace Partnerství vysází stromy na 55 místech České republiky. 
  • Zeleň se s podporou neziskovek vrátí také do krajiny zpustošené tornádem. 
  • Evropská unie zvažuje omezení dovozu produktů, které se pojí s odlesňováním planety. 
Osobně máme obzvlášť radost, že obce, soukromí investoři i veřejné instituce myslí na budoucnost a že se do soutěže Adapterra Awards rok od roku hlásí stále více úspěšných projektů (letos 101!). Kdo se dostal do finále a které projekty získaly ocenění, se dozvíte v našich novinkách. Pro ještě větší porci inspirace doporučujeme prohlédnout i náš katalog #jaknaklima. 

Děkujeme, že (se) inspirujete.
Váš tým Adapterra
 
Vítězové Adapterra Awards 2021

Zabodoval les bez pasek, 200 km alejí pod Blaníkem i zelený domov pro seniory. Prohlédněte si vítěze letošního ročníku soutěže.

Chci znát vítěze >>
Katalog #jaknaklima

Projděte si hravou formou adaptacemi ve městech a na budovách. Inspirujte se nejlepšími adaptačními opatřeními tohoto roku díky našemu novému katalogu.

Přečtu si katalog >>
Příjemné a odolné město

Konference o adaptačních opatřeních na změnu klimatu je úspěšně za námi. Přinesla mnoho zajímavých témat od zlepšení územního plánování po adaptační praxi v Rakousku. Podívejte se na záznam.

Zhlédnu záznam >>
Rethink Architecture: Odolná města

Přednáška z cyklu o městech představí možnosti adaptace na změnu klimatu. Jak připravit budovy i veřejný prostor na sucho, vlny veder či bouře? Vystoupí i Martin Ander, specialista týmu Adapterra. Již 2. 12.

Chci se zúčastnit >>
Atlas klimatické změny

Pro kultivovanou veřejnou debatu o klimatické změně jsou nezbytná dobrá a srozumitelně vysvětlená data. Proto skupina Fakta o klimatu vytvořila atlas, který nabízí snadno pochopitelné grafy a mapy.

Stáhnu si atlas >>
Sledujte adaptační trendy!

Budeme rádi, pokud tyto zprávy budete sdílet mezi svými přáteli a známými na Facebooku nebo přes email. Děkujeme.
 adapterra
 adapterraproject
 adapterra

© NADACE PARTNERSTVÍ

Nechcete dostávat tyto informace? Zde se můžete z odběru odhlásit.