Pořádá Nadace Partnerství - Zobrazit v prohlížeči

Milí čtenáři,

máme tu 2 krize s velkým K – kovid a klima. Přestože koronavirus se nás drží zuby nehty a téma bezpečnostních opatření se na nás valí ze všech stran, nechceme zapomínat také na druhou stále aktuální výzvu – změnu klimatu. Zdraví je na prvním místě. Nejen to naše, lidí, ale také zdraví naší krajiny. Ta je základem našeho života.

Proto pokračujeme v naší práci. Přinášíme nové granty na výsadby stromů, podporujeme péči o ně, učíme obce, jak pečovat o svou půdu a veřejné prostory a přinášíme inspiraci formou již existujících příkladů z praxe. A nejvíc nás těší, když se do aktivit #jaknaklima zapojujete i vy.

Děkujeme, že (se) inspirujete.
Váš tým Adapterra
#Jak na klima

V soutěži Adapterra Awards oceňujeme projekty, které ochlazují města a pomáhají zadržovat vodu v krajině. Máte takový projekt? Přihlaste ho.

Chci soutěžit >>
Adaptace v zahraničí

Slovenské ekocentrum, zelená nadace i polské parky ukazují, jak se dá zvládat přehřívání evropských metropolí. Inspirujte se čtyřmi nápady od nejbližších sousedů.

Chci se inspirovat >>
Kovid a klima

Jak vnímají laureáti prestižní ceny Josefa Vavrouška příležitosti a hrozby, které přináší koronakrize? A jak je skloubit s výzvou jménem klimatická krize?

Chci si přečíst >>
Vysaďte i vy svůj strom

Iniciativa Sázíme budoucnost vypsala nový grant na podzimní výsadby stromů ve volné krajině a extravilánu měst. Požádejte i vy o grant ve výši 10–60 tis. Kč.

Chci sázet >>
Hledáme stromy s příběhem

Znáte strom, který si zaslouží pozornost a péči? Podělte se s námi o jeho příběh a nominujte ho do ankety Strom roku 2021.

Chci nominovat >>
Sledujte adaptační trendy!

Budeme rádi, pokud tyto zprávy budete sdílet mezi svými přáteli a známými na Facebooku nebo přes email. Děkujeme.
 adapterra
 adapterraproject
 adapterra

© NADACE PARTNERSTVÍ

Nechcete dostávat tyto informace? Zde se můžete z odběru odhlásit.