Pořádá Nadace Partnerství prostřednictvím Partnerství, o.p.s. - Zobrazit v prohlížeči
VSTUPENKY PROGRAM VINAŘI
Vážení milovníci vína, přátelé Otevřené zahrady,

původně jsme se měli poprvé sejít na Víně z blízka tento čtvrtek. Z důvodů způsobených jevem, jehož název se nevyslovuje (vy víte, co to je), zahájíme letos sezónu ve čtvrtek 11. června. Považujeme to už za jisté. Vinaři přijedou, bistro otevře, zahrada nabídne hojnost prostoru pro social distancing a roušky už nebudou povinné. Prostě bude párty, jak se patří! Představí se šest renomovaných vinařství – členů spolku ekologické a integrovaná produkce hroznů a vína EKOVÍN. Budou zastoupeny vinařské podoblasti Znojemská, Velkopavlovická a Slovácká – a doufáme, že hojně i milovníci vína z Brna a okolí. Těšíme se na vás!
 
Královna nebes
 
Tramín červený 1955
 
Máme pro vás dvě hádanky: které vinařství se jmenuje Královna nebes a pyšní se frankovkami? A ta těžší: které vinařství má v nabídce Tramín červený polosladký, ročník 55 s analytikou 22,8-5,6-12,5 a s cenou 145 000 Kč za láhev? Rozluštění najdete na konci a osobní setkání slibujeme už na prvním večeru.
 
 
Vinařství Veverka Strážnice
 
Vinařství Jakubčík
 
Ekovín propaguje technologie šetrné k životnímu prostředí. Mezi vinařství, která v tom dělají více, než jim kážou normy, patří i hosté prvního večera. Některá z nich znáte, některá možná ne, vůbec poprvé v zahradě uvítáme vinařství ZD Němčičky, hospodařící na 92 ha vinic.
  MITOMA Vrbice s. r. o.
  ZD Němčičky
 
 
  Královna nebes je?  
První hádanka opravdu nebyla těžká. Akorát nejsme zvyklí na český překlad latinského názvu, který si vinařství zvolilo jako svoji značku. Královna nebes je Regina Coeli a označení patří Vinařství Trpělka a Oulehla z Nových Bránic. V roce 2017 získalo titul vinařství roku v kategorii střední vinařství. Jako místní patrioti jsou členem spolku vinařů Dolních Kounic a okolí, obnoveného na „staletých základech slovutného a počestnéhoBratrstva vinařů a kopáčů 1737. A členstvím ve spolku Velká vína velkých vinic se zařadili mezi „pěstitele vinné révy a producenty vín té nejvyšší kvality“. O členství v Ekovínu ani nemluvě.
  Odkud je to archivní víno?  
Vinařství má 10 ha vinic na dohled od kaple sv. Floriána nad Bzencem. Hrozny sklízí ručním sběrem. V roce 2011 získalo ochrannou známku BIO. Při výrobě používá přirozené kvasinky. Jejich křížový sklep má přes 400 m a místy více než pětisetletou historii. Nabízí Adopce sudu na dálku za dohledu odborníků můžete ovlivnit konečnou chuť vína dle svých představ, anebo Investiční vína z archivních ročníků až do 50. let 20. století. Pro znalce vín a drahých kamenů připravují Cuvée Divine – mimořádné meziročníkové víno z nejlepších ryzlinků rýnských a v každé láhvi broušený diamant. Je to vinařství...
#vinozblizka

Budeme rádi, když se podělíte o fotky z vinařských akcí se svými přáteli na sociálních sítích.
 Víno z blízka
 Vinařská turistika

projekt s podporou Vinařského fondu

  

produktoví partneři festivalu

  

Copyright © 2020, Nadace Partnerství. Všechna práva vyhrazena.
Partnerství, o.p.s., Údolní 33, Brno 602 00, e-mail: vinozblizka@nap.cz; tel: 515 903 121
Nechcete dostávat tyto informace? Zde se můžete z odběru odhlásit.